Odroczony termin płatności, szerzej znany jako usługa „kup teraz, zapłać później” staje się coraz bardziej pożądany w działalnościach biznesowych. Dzięki wprowadzeniu takiej usługi finansowej daje się klientom możliwość zapłaty w niestandardowym terminie za wybrane produkty. Klienci coraz chętniej poszukują tego typu rozwiązań. Dlatego, jeśli prowadzisz hurtownie, działasz w usługach, chcesz być konkurencyjny i pozyskiwać coraz więcej nowych klientów, powinieneś jako przedsiębiorca się zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej oferty kredytu kupieckiego.

Wiemy, że wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, których oczekują kontrahenci nie zawsze, jest takie proste i wiąże się z ryzykiem. Jak w takim razie wprowadzić do swojej oferty usługę „kup teraz, zapłać za 30 dni” bez stresu i strachu przed utratą płynności finansowej.
Jest kilka sposobów, jak można zmniejszyć ryzyko występujące przy kredycie kupieckim i wiele tu zależy od Twojej relacji biznesowej z kontrahentami. W przypadku stałej i powtarzalnej współpracy można uzależnić sprzedaż kolejnych usług czy towarów od zapłacenia poprzedniej należności. Jednak takie zastosowanie wciąż wiąże się z wysokim ryzykiem niewypłacalności. Niektórzy dostawcy decydują się na zastosowanie zaliczki, gdzie owszem udzielają klientowi odroczonej płatności, ale jedynie pod warunkiem wcześniejszego umieszczenia częściowej opłaty. Rzadziej wybieranym rozwiązaniem jest zastaw lub poręczenie. Trzeba tutaj zwrócić uwagę, że żadne z powyższych rozwiązań nie jest w pełni satysfakcjonujące ani dla sprzedającego, ani jego kontrahenta i dodatkowo większość sprawdzi się tylko w przypadku znanych nam już klientów.

Co więc zrobić, aby sprzedający miał pewność, że wprowadzając do swojej jej oferty kredyt kupiecki, nie doprowadzi do problemów z płynnością finansową?Warto skorzystać w oferty, jaką proponują firmy zajmujące się faktoringiem odwrotnym, zakupowym. Taka współpraca może być w 100% bezpłatna dla przedsiębiorący, a umożliwi mu pozyskiwanie nowych klientów oraz narzędzi wcześniej dla niego niedostępnych. Dzięki możliwościom weryfikacyjnym, jakie posiadają takie partnerskie firmy, sprawdzają one potencjalnych kontrahentów w wielu źródłach. Gotówka dla firm oferuje swoim partnerom opcje weryfikacji kontrahentów nie tylko w BIG’u, czyli biurze informacji gospodarczej, ale także w KRD (krajowym rejestrze dłużników) oraz poprzez innowacyjną aplikację internetową- Kontomatik, pozwalającą na szybką weryfikację tożsamości i sytuacji finansowej.

Jak to działa- krok po kroku

Decydujesz się na podjęcie współpracy z Gotówka dla firm i chcesz wiedzieć jak o dokładnie wygląda? Zobacz nasz case study, gdzie krok po kroku przeprowadzimy Cię przez cały proces dodawania usługi kup teraz, zapłać później.

1. Kiedy i jak korzystać?
Z usługi warto skorzystać zawsze kiedy chcą państwo udzielić kredytu kupieckiego nowemu klientowi, jednocześnie ograniczyć ryzyko z nim związane.
Aby móc skorzystać z usługi na swojej stronie internetowej w płatnościach dodaj opcje Płatność odroczona B2B. W momencie kiedy klient będzie chciał skorzystać z usługi kup teraz, zapłać za 30 dni wybiera tą opcje.
Po wybraniu takiej formy płatności wystawiasz fakturę pro formę, gdzie w raz z linkiem do strony www.zakupynaratywec.pl

2. Co robi klient ?
Klient po otrzymaniu faktury pro formy, wchodzi na stronę Zakupy na raty WEC i uzupełnia wniosek, gdzie wpisuje dane z wcześniej wystawionej mu faktury zakupowej.

3. Co robią Zakupy na raty WEC?
Po otrzymaniu zgłoszenia, firma zajmuje się weryfikacją Twojego potencjalnego kontrahenta – sprawdza jego tożsamość i sytuacje finansową.

4. Co następuje po weryfikacji?
 Jeśli klient przejdzie pozytywną weryfikację, Zakupy na raty WEC przelewa 100% należności do hurtowni w terminie płatności wskazanym na dokumencie sprzedaży. Natomiast jeśli pożyczkobiorca nie przejdzie pozytywnie weryfikacji, Ty zyskujesz cenną informację, że dany klient jest nierzetelny. Po upływnie 30 dni dni klient spłaca należność
A co jeśli?
Często przedsiębiorcy boją się co się wydarzy jeśli pożyczkobiorca nie spłaci swojego zadłużenia? Z nami, zupełnie nic. Ponieważ NIE ponosisz żadnej odpowiedzialności za wypłacalność klienta. Jeśli klient nie spłaci raty w terminie, całe ryzyko przechodzi na nas.

5. Ile to kosztuje?
Często przedsiębiorcy boją się co się wydarzy jeśli pożyczkobiorca nie spłaci swojego zadłużenia? Z nami, zupełnie nic. Ponieważ NIE ponosisz żadnej odpowiedzialności za wypłacalność klienta. Jeśli klient nie spłaci raty w terminie, całe ryzyko przechodzi na nas.
Co najważniejsze Twoja firma nie ponosi żadnych kosztów!

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.